Vrh A Štěňátka

24.3.2017 se nám narodilo 5 štěňátek, dva znakatí kluci a tři holčičky, dvě znakaté a jedna plavá


Novinky o tomto vrhu


Druhé narozeniny vrhu A

Přidáno 24.března 2019 v 08:26

K dnešním druhým narozeninám přejeme vše nejlepší našim štěňátkům z vrhu „A“. 
Hodně zdraví, dobré papání, pohodové žití a stále milující páníčky.


Přejeme vše nejlepší štěňátkům z vrhu A

Přidáno 24.března 2018 v 15:19


Andy a Vavruškovi - co nového

Přidáno 3.prosince 2017 ve 23:00

Takže tu máme nové informace o naší Hovawártí slečně Andy z Opárenských hvozdů.
Andynka prospívá velice dobře, už dorůstá maminu Ambrušku, má podobné grimasy jako její mamča, krásně se umí usmívat jak je vidno i z fotek, které nám poskytli její páníčci Vavruškovi. Nádherné fotky od fotografky.
Andynka si žije v Jižních Čechách, ve Vodňanech, v rodině Vavrušků, kde jak je vidno i z fotek, jí milují jak malý tak i velcí páníčci;-) 
Kochejte se ve fotogalerii;-) 

Věříme, že brzo budou zase další zprávy o našich štěňatech. Zatím mějte krásný předvánoční čas ;-)

Další fotky

Ali a pánečci - pár nových podzimních fotek

Přidáno 24.listopadu 2017 ve 22:00

V listopadu jsme dostali pár fotek našeho štěněčího kluka Ali z Opárenských hvozdů.
Z našeho drobečka už se stal pořádnej chlapák. Ali roste jako z vody, už má přes 30 kg a připadá nám, že už velikostně dorůstá maminu Ambru. Už 2. týden zvedá nohu a značkuje rajón, pravděpodobně mu začala puberta. Prosazuje si stále svojí, jako bychom to neznali od maminy;-) Už začíná hlídat jak Ambra. Začíná mít hluboký chlapský hlas.

Žije si na Severu Čech, v Krásné Lípě na Děčínsku, jak vidno z fotek, činí se na cvičáku a dělá velké pokroky. Hold dělá paníčkům velkou radost. 

Další fotky

Andynka a její první výstava

Přidáno 10.října 2017 ve 13:00

Tak už máme první následovnici naší Ambrušky. Andy z Opárenských hvozdů se svou paničkou prošli křestem na Mezinárodní výstavě psů v Českých Budějovicích v neděli 8.10.2017.
No a jak to dopadlo? No prostě skvěle.
Posuzoval pan Antonín Karban a co o naší Andynce řekl?
Andynka dostala hodnocení Velmi nadějný 1. Takže super;-) VN při prezentaci, zatím korektní stavba těla, VN hlava, VN úhlení, VN horní i spodní linie, s pěknou VN mechanikou pánevních končetin. Takže opravdu super.
Andynka i panička se krásně předvedly a dopadli výborně. Velká gratulace oběma ;-) Obě si to užili.


Sraz vrhu A naší chovatelské stanice, Krkonoše

Přidáno 4.října 2017 ve 23:00

Zdravíme všechny,
tak jsme se po delší době opět potkali s celou naší smečkou z Opárenských hvozdů, a to opravdu komplet. Mamina Ambruška, taťka Arnie a všechna štěňata. A samozřejmě páníčci nemohli chybět. Potkali jsme se "na samotě u lesa", alias v krásném prostředí Krkonoš, ve Strážném u Vrchlabí na úžasné chatě Pencovka. Někdo byl jako my už od středy 27.9., někdo dojel později. Ale v sobotu jsme byli komplet. Mamča štěňata poznala i oni jí. A taťka se choval jako správný vůdce smečky. Rodiče si dětičky rovnali, aby byl klídek a docela dobře to zvládali.
Štěňata krásně prospívají, mají prima páníčky. Všichny, dneska už né drobečci, ale pro nás stále jsou a budou, se mají dobře, páníčci je milují a krásně se o ně starají. Stejně tak štěňáci zbožňují je. 
Podnikli jsme pár výletů po Krkonoších, pesani se vyřádili, páníčci si pokecali o všem možném, byl to úžasný prodloužený víkend.
A jako překvapení jsme měli i dortík s našima miláčkama zvěčněnýma z marcipánu, každý si toho svého poznal a odvezl domů;-) viz. fotogalarie;-)
Víkend byl super, prima zábava, všichni jsme se krásně družili, jak zvířata tak lidi, všem to určitě moc prospělo. Už se těšíme na další setkání. Doufejme, že to vyjde na speciálce na Knížečáku 2018. Zatím to vypadá nadějně.

Tak tolik pár novinek z Opárenských hvozdů a pár nových fotek pro dokreslení.
Papapa, hafhafhaf.
Mějte se všichni krásně. Zase se ozveme. 

Další fotky

Objíždíme naše štěňata - díl 5. - Návštěva u Endží

Přidáno 7.srpna 2017 ve 23:59

Tak za naší Angelou jsme vyjeli až na Moravu, k Šimkům do Bohdíkova kousek od Šumperka. Endží nás všechny okamžitě poznala a hnala se k nám.

Je to taky pěkná dračice, ale i ona na rozdíl od Amelky si nechala od Ambrušky domluvit a nebyla tak neodbytná. Je to vodní živel. No bodeť ne, když jim vedle zahrady protéká "řeka" Morava. Pro nás odkojené Labem u Lovosic teda spíš větší potok, ale u Šimků se hrdě říká řeka. Byli jsme se s pesanama vykoupat, vrhli se obě do vody a než jsme se stačili vzpamatovat už plavali.
Angela se má u Šimků jako v bavlnce, oblíbila si jí celá rodina, včetně všech příbuzných. Strávili jsme na Moravě krásné a pohodové odpoledne, grilovali se rybičky, byla super nálada. No prostě příjemní a milí moraváci. Ani se nám nechtělo odjíždět, ale museli jsme, cesta byla dlouhá.

Endží je trochu drobnější než ségry a bráchové, ale to byla už od malička. I ona už má něco kolem 18 kg. Takže taky roste jako z vody. Je to pohodářka i když umí taky pěkně třeštit. Ale mamina Ambruška si jí rychle spacifikovala a pak už byla pohoda. 
Páníčci a Angelou už taky zkoušejí cvičák, začíná zvládat základní povely, hold za dobrůtku se Ti naši Hovíci přetrhnou;-)
Angela se krásně dobarvuje, má pěknou hlavu po svých rodičích, no prostě výstavní typ. Uvidíme zda se bude s pánečkama vystavovat.

Takže to je pár novinek o naší poslední návštěve za štěňátky, tentokrát o naší Angele z Opárenských hvozdů. Jakmile budou zase nějaké novinky a fotky, určitě dáme vědět.
Zatím AHOOOJ, zdraví Opárenské hvozdy. 

Další fotky

Objíždíme naše štěňata - díl 4. - Návštěva u Andy

Přidáno 22.července 2017 v 00:30

Jako čtvrtou jsme navštívili další holku, tentokrát naší znakandu Andynku. Jeli jsme se na ní a páníčky podívat k Vavruškům do Vodňan v Jižních Čechách. 

Andy okamžitě poznala maminu Ambrušku i nás, hned se k nám hnala, hned si chtěla hrát. Je to taky pěkná dračice, ale na rozdíl od Amelky si nechala od Ambrušky domluvit a nebyla tak neodbytná. Je to vodní živel, už od malinka. Už u nás, v necelých 2 měsících, skočila do bazénu a toto jí zůstalo do dneška. Jakmile vidí vodu, hned se v ní musí koupat. A na zahradě má alespoň starou vanu s vodou, kterou několikrát za den proběhne a pořádně se smáčí. Už prý byla i v potoce a v rybníce, prostě vodní nezmar;-)
Jinak povahově je taky trochu splašená, po mamině, ale nechá se zklidnit. Miluje svojí smečku, k dětem se chová úžasně. Je to miláček celé rodiny, dětí i dospělích. U Vavrušků se má skvěle, jako v bavlnce. 
Andy už začala s paničkou chodit na cvičák, zvládá už bez problémů základy, sedni, lehni, atd. Za dobrůtku udělá cokoli;-) Jako všichni pesani z naší smečky. To mají asi po mamině Ambře, tu to drží dodnes. Momentálně s ní panička začíná plánovat první výstavu, takže to vypadá, že naše Bambulka bude mít pokračovatelku. Doufejme, že je nic neodradí;-))) Byla by to škoda, Andynka se krásně dobarvuje, je skvěle stavěná, má krásnou hlavu po svých předcích;-)
Andy je celkově typická Hovawartí slečna, povahově je divočejší, bláznivá, ale nechá se sklidnit. Miluje svojí novou lidskou smečku, dospěláky i děti. Všechny si hlídá a nenechala by nikomu ublížit. No a nás, původní smečku taky miluje;-) 
Andynka krásně prospívá, už má přes 18 kg. A prej když má možnost, sama si i něco uloví. Nejradši má prý jahody a jablka přímo ze zahrádky. No je to lovec;-) Jako bychom to neznali od maminy;-)))

Takže tolik pár novinek o naší Andy z Opárenských hvozdů. 
Zatím AHOOOJ našim příznivcům, až budou další novinky, dáme vědět. 

Další fotky

Začali jsme objíždět naše štěňata - díl 3. - Návštěva u Ameli

Přidáno 15.července 2017 ve 23:58

Při sobotě jsme se vydali za naší blondýnkou, Amelinkou a jejími pánečky. Jeli jsme kousek od Nymburka, za Dytrychovími do Kostomlátek nad Labem.

Amelinka se na maminu Ambrušku hned vrhla a chtěla si sní hrát. Je to taková divoška, že jí Ambra měla za chvíli plné zuby. Amelinka je neodbytná, pořád Ambru provokovala ke hře, pořád jí popichovala, až si jí Ambra začala spacifikovat, pořád jí zklidňovala, pořád jí domlouvala, ale Ameli byla nezkrotná. No a vyfotit takové "živé stříbro" byl někdy nadlidský výkon, ale pár fotek do galerie se nakonec povedlo.

Je to opravdu dvojnice naší Ambrušky, jak je vidět z fotek, jsou si opravdu hrozně podobné. Až na ten krásně vybarvený černý čumáček malé Amelky. A povahově je malá Ameli taky přesná kopie naší Ambry. Je neodbytná, prosazuje se, vyžaduje si pozornost, provokuje ke hře. Přesně taková byla naše Ambra jako štěně. Dokonce bych řekl, že v Ameli se spojili geny naší Ambry a taťky Arnieho, a je ještě živější. Neunavitelná, nezkrotná. Ale ona z toho určitě vyroste, naše Ambra taky vyrostla ve vyrovnanou a pohodovou fenku.

Amelnika se má u svých páníčků skvěle, krásně prospívá, už má kolem 18 kg. Má už po všech očkováních a s pánem chodí cvičit na cvičák, aby byla trochu poslušnější. Vždy se tam vyřádí s ostatními pesany. 

No když jsme odjížděli, vypadalo to, že si Ambra, mamina, docela oddychla, jak jí nemohla zklidnit. Už se těšila do auta, asi jí měla už dost;-)

Tak tolik o naší jediné blonďaté Hovawartí slečně Amelce, aspoň prozatím. Strávili jsme s ní a jejími pány pár prima chvil a už se zase těšíme na další setkání.

Tak zatím AHOOOJ našim příznivcům, až budou zase další novinky, dáme vědět. 

Další fotky

Začali jsme objíždět naše štěňata - díl 2. - Návštěva u Artíka

Přidáno 14.července 2017 ve 23:20

Dneska jsme se vydali navštívit dalšího kluka z naší smečky, Artíka a samozřejmě i jeho nové páníčky. Neměli jsme to daleko, jen za roh, navštívili jsme Moravčíkovi z Velkého Března u Ústí nad Labem.
Artík se v první chvíli zalekl maminy, ale nás okamžitě poznal, což nás velice potěšilo. Ambra ho poznala hned a on jí po chvíli snad také. Ale měl z ní respekt. 

Art se má skvěle, u Moravčíků si žije jako v bavlnce. Už má po všech očkováních a chystá se chodit s páníčkem cvičit na cvičák. Momentálně už to není žádný štěněčí drobeček, jak je vidno i z fotek v galerii, aktuálně už má něco kolem 18 kg. Rád se napucne, stále hledá kde by co snědl. Jako jeho maminka;-)
Artíkovi se krásně dobarvují znaky, bude z něj pěknej znakáč, po tátovi. A vypadá to, že bude po něm i mohutnější pes.
Povahově je spíš klidnější, i když občas se prý zkouší prosazovat, jako dominantnější pes. Je to takovej pohodář, který rád odpočívá, ale i rád řádí. A miluje, když ho obletuje jeho lidská smečka. Je to prostě Hovawart, rodiný pes. 
Snaží se všechny okusovat, olizovat, důsledně si vyžaduje kontakt. Typický štěněčí dorostenec. Hold je to už mladý pan pes.
S páníčkama chodí na pravidelné procházky do lesa za zahradou, a aby se dobře asocioval a zvykal si na jiné psi, začnou s ním chodit páníčci cvičit na cvičák. Jen se čekalo, až bude mít po všech očkováních, aby mohl do psí společnosti.

Tak tolik pro dnešek novinky a pár fotek o Artíkovi.
Jakmile budou další zprávy z naší smečky, dáme informace.

Ahoooooj všem příznivcům.

Další fotky

Začali jsme objíždět naše štěňata - díl 1. - Návštěva u Aliho

Přidáno 13.července 2017 ve 23:45

Tak jsme se dneska pustili do návštěv našich štěňátek, no spíš už psích dorostenců, a samozřejmě i jejich páníčků. Jako první jsme navštívili Aliho a Liškovi z Krásné Lípy u Rumburku.
Ali nás okamžitě poznal, což nás velice potěšilo. I Ambra ho poznala a on jí. Hned ho začala cepovat a školit, začala ho provokovat ke hře.

Ali se má skvěle, u Lišků si žije v pohodě. Už má po všech očkováních a začal chodit s páníčkem cvičit na cvičák. Vede si dobře. Už začíná zvládat základní povely, no co by neudělal pro dobrůtku;-) Momentálně už to není žádný drobeček, jak je vidno i z fotek, aktuálně má něco kolem 16 kg.
Alimu se krásně dobarvují znaky, je z něj pěknej znakáč po tatínkovi. No po mamině to asi být nemůže;-)))
Povahově je spíš klidnější, i když občas je ho prý také dost. Hlavně když ho chytne lítavá, to má nejspíš po mamince. Je to prostě typický Hovawart. 
Snaží se všechny okusovat, olizovat, důsledně si vyžaduje kontakt. Typický štěněčí dorostenec. Hold je to už mladý pan pes.
S páníčkama chodí na pravidelné procházky do parku i do města, aby se dobře asocioval a zvykal si na městský frmol. A jako typický Hovík to celkem v pohodě zvládá.

Tak tolik pro dnešek prima novinky o Alim.
Jakmile budou další zprávy z naší smečky, dáme informace.

Ahoooooj všem příznivcům.

Další fotky

Ještě pár aktualit a pár fotek

Přidáno 22.května 2017 ve 22:00

Po velkém víkendovém stěhování mazlíčků k novým majitelům nám ještě zbyl doma Ali a Andy. Všem drobkům přejeme spoustu radosti a rychlé přivyknutí na nové prostředí.
Ali byl dnes na kontrole a jako uschopněný nás opustí zítra 23.5. Ještě jsme udělali pár fotek, Ali je mazlík, pohodář.
Andy se nás chystá opustit o víkendu 28.5. 

Oba jsou průzkumníci, prolezli každé zákoutí naší zahrady. Potvůrka Andy se dokonce rozhodla prozkoumat i náš bazén. Než sem se vzpamatoval, vzala to s rozeběhem přískokem do bazénu. No foťák skončil v trávě a začala záchranná akce. Vše dopadlo v pořádku, bez následků. Byla z toho trochu vyvalená, ale po chvíli si to tam namířila znova. To už sem čekal, takže sme jí do bazénu už nepustili;-)
Evidentně se jí ve vodě líbilo, bude to asi plavkyně. Uvidíme;-) Vavruškovi se mají na co těšit;-)

V galerii je ještě pár fotek, další už asi budou u nových páníčků.

Takže papa, krásné jaro, AHOOOJ.

 
Další fotky

Tak tu máme loučení

Přidáno 18.května 2017 ve 23:59

Dneska je poslední den, kdy je celá smečka z Opárenských hvozdů, vrh A, pohromadě.
Dnes je štěňatům 8 týdnů a hned zítra se nám stěhují Artík a Amelinka k novým páníčkům.

Ameli se nám stěhuje k Nymburku, nový domov bude mít v Kostomlatech nad Labem. Artík zůstane blíž, ve Velkém Březně u Ústí nad Labem. No a v neděli se bude stěhovat i Angelinka, ta to bude mít opravdu daleko, bude naše moravanda od Šumperka. Ali a Andy s námi ještě pobudou pár dní navíc. Ale už se to i jim krátí. Ali se bude stěhovat do Krásné Lípy u Rumburka, no a Andynka do Vodňan na jihu Čech. 
Osm týdnů uběhlo jako voda, zažili jsme spoustu srandy a potěšení, teď už si budou užívat nový páníčci. 

Takže toto je poslední den a posledních pár fotek, kdy je celá smečka ještě pohromadě. A pak už jen na společných akcích, které samozřejmě chystáme. 

Ještě poslední převážení, abychom věděli jak velké štěstí páníčkům dáváme. Takže váhově to vypadá takto:
Amelinka je celých 7,6 kg štěstíčka, potvora je furt v pohybu a všechno vyběhá, ale mazlí se hrozně ráda,
Artík je 8,6 kg štěstí, ten je rozvážnější a je to chlap, pohodář, mazel,
Angelinka je 8,3 kg štěstí pro nové pánečky, to je taky taková dračice, která toho dost vyběhá, miluje mazlení, nutí si ho,
Ali je 8,5 kg štěstí, podobně jako Artík, je to chlap a pohodář, hodně odpočívá a rád se mazlí,
a nakonec Andynka je 8,6 kg štěstí pro nové majitele, ta je taková skrytá dračice, hodně se prosazuje a nejvíce u jídla a mazlení přímo miluje.

Takže tolik poslední statistika ze společných chvil pohromadě. Posíláme ještě jedno společné AHOOOJ všem příznivcům, co to s námi vydrželi celých osm týdnů. A teď už bude smečka z Opárenských hvozdů rozeseta opravdu po celých Čechách. 

TAKŽE PAPAPA. A naposled společné AHOOOJ.

Další fotky

7 týdnů s naší smečkou

Přidáno 15.května 2017 ve 23:50

Tak se nám to začíná krátit. Budoucí páníčci už jsou netrpěliví, už by nám prcky chtěli rozebrat.

Štěňata vytvořila pevnou smečku s řádem a hierarchií. Vůdce je asi Artík. Prožila si první bouřku, vůbec se nebáli. Akorát jsme po bouřce měli, né čtyři, ale pět černejch mouřenínků. I naše modelka Ameli, jinak blond, byla černá od hlavy až k patě ;-)))

Toto je asi jedno z posledních společných povídání, na začátku 8 týdne už nás ke svým novým páníčkům opustí 3 členové smečky a další týden zbytek. Nějak rychle to uteklo.

Takže mrkněte na pár dalších fotek a zatím AHOOOJ. Zdraví ještě celá smečka z Opárenských hvozdů. 

Další fotky

Tak jsme přestěhovali štěňata do kotce

Přidáno 8.května 2017 ve 23:15

Takže aktuální novinky ze smečky z Opárenských hvozdů.

Konečně se umoudřilo počasí, aspoň trochu, takže jsme droboť přestěhovali ven, na dvůr, do kotce. A to už i na noc. Jsou spokojena, už ani nechtějí domů.
Řádí na dvoře, přetahují se o hračky, provokují se ke hrám, je užasné sledovat jak poznávají svět a vyvíjí se, rostou před očima. Teď mi tak došlo, droboť, to už ani nemůžu říkat. Momentálně atakují váhu na 7kg. Už pořádný pořízci, kluci o něco více, holky drobně méně.
Mamina si je hlídá jako ostříž, jakmile někdo zazvoní u vrátek nebo dokonce chce dovnitř, tak pouští hrůzu. Snaží se mrňatům dávat školu do života, vychovává si je. S kojením už nadobro skončila, když chtějí cucat, zdrhá před nima;-) Jinak je dost často vyprovokuje ke společné hře.
Momentálně už všichni do jednoho začali baštit granulky, nasypeme jim je a než se otočíme, jsou pryč. Chroupou a chroupou, zbaští všechno, co dostanou do misky, žrouti ;-)
 
Momentálně mají kousavé období, jakmile si k nim někdo sedne, vrhnou se na něj a olizují, okousávají, mazlí se, strhávají na sebe pozornost. Mamina až trochu žárlí a nutí si mazlení taky.
Štěňata už zkoušela schody, zvládli to všichni dolu i nahoru bez problémů. Zkoušeli jsme různé povrchy - tráva, vlnitá krytina, nopková folie. Zvykáme je, aby se něčeho nebáli - nebojí se. Berou to jako přirozenost. Jsou užasná.

ART se projevuje jako vůdce smečky, i když i on se rád mazlí, hraje si. Je to správnej pohodář, stejně jako ALI. Ten je trochu klidnější, ohromnej mazlík. AMELI je naše modelka, blondýna, jakmile vidí foťák, hned pozuje :-) Mazlivá je taky. ANDY je taková skratá dračice, tváří se jakoby nic, ale troufne si i na Artíka. Taky úžasnej mazlík. A ANGELA je dračice, i když pokud je něco nové, chvíli ji trvá než se osmělí. A mazlí se asi ze všech nejradši. Celkově se všichni jeví jako typický Hovíci, vyrovnaní, pohodoví, prostě úžasní pejsci do rodiny.

Tak tolik několik novinek a postřehů z naší smečky. Všem přejeme snad už krásné jaro a AHOOOJ.

Další fotky

Tak máme drobky venku

Přidáno 2.května 2017 ve 22:00

Konečně se umoudřilo aspoň trochu počasí a přes den jsou drobci venku. Mají k dispozici volieru a velký výběh z kusu dvora. No někdy je jim i toto malé. Každopádně řádí, přetahují se, perou se, budují si hierarchii ve smečce. Mamina je hlídá, hraje si s nima a vychovává je. Kojit už nechce, odstavila si je.
Štěňata už dostávají granulky, baští jak namočené tak už i suché. Mezi to jim to spestřujeme mléčnou stravou. No jak je vidno z fotek, přibývají krásně. Dnes už se pohybují mezi 5 a 5,5 kg.

Snažili jsme se rozlišovat jednotlivé prcky na fotkách, ale mění se tak rychle, že na dva dny starých fotkách vypadají jinak než aktuálně v reálu. Takže jediné, co se dá s určitostí poznat je naše blondýnka AMELI. Tu poznáme vždy. A případně další, když se v jejich kožíšku náhodou objeví obojek správné barvy.

Chystáme se zase portrétovat i se jmény, aby bylo jasné kdo je kdo ;-)

Vypadá to, že prckům se venku velice líbí a už ani nechtějí domu.

Takže tolik zase další novinky z naší smečky a všem příznivcům přejeme krásný nadcházející víkend. AHOOOJ.

Další fotky

Váhy v 5 týdnech

Přidáno 29.dubna 2017 v 17:00

Tak jsme vážili naší droboť v 5 týdnech. 
A vypadá to, že asi naposledy po dnech. Už nám hold miláčci přerostli váhu, která je vážila. Na běžné váze nevydrží, tak uvidíme kdy a jak je budeme moci zase vážit. Asi u pana doktora, kam se chytáme na prohlídku, čipování a očkování. Momentálně nám dorostli do 5 kg, což je limitující váha naší stávající závěsné váhy.

Níže je graf růstu k 37 dni. A jak to aktuálně vypadá:

Vede stále ARTÍK, váží 5,295 kg,
dohání ho ALI, ten má 5,185 kg.
Z holek vede ANGELA, váží 4,980 kg,
následuje ANDY se 4,785 kg,
a nejdrobnější je AMELI se 4,545 kg.

Takže tolik pro dnešek aktuality z naší smečky. AHOOOJ.


Podruhé jsme portrétovali

Přidáno 28.dubna 2017 v 10:00

Tak jsme podruhé udělali portréty našich drobků. A aby bylo patrné kdo je kdo, přidali jsme i popisky.
Samozřejmě naší blondýnku pozná každý, ale se znakáčkama už je to horší. I když teď už jsou patrnější i rozdíly mezi nimi.

Takže kdyby nebylo poznat kdo je kdo, jména jsou přidána ;-)))

Další fotky

Jak jsme prcky vypustili do přírody

Přidáno 24.dubna 2017 ve 22:00

Tak se nám konečně aspoň trochu umoudřilo počasí a my jsme konečně mohli vypustit prcky na dvůr do přírody.
Byl to úžasný zážitek, štěňata se rozprchli, dělali kotrmelce v trávě, schovávali se mamině, prozkoumávali celý dvůr a volieru. Mamina Ambruška je hlídala, školila a pořád zaháněla do jednoho chumlu, chtěla o nich mít přehled.

Štěňatům se líbilo venku natolik, že ani nechtěli domu. Ale počasí je natolik špatné, že je ještě venku nemůžeme nechávat. No v galerii je pár foteček z velkého poznávání venkovního prostředí, tak se pokochejte.

Uvidíme jak bude další dny, snad se to počasí umoudří a budeme je moci nechat venku déle. Teď to bohužel zatím nejde.

Takže tolik novinky ze smečky z Opárenských hvozdů, mějte se krásně a AHOOOJ.

Další fotky

Převážení po 4 týdnech

Přidáno 22.dubna 2017 v 08:00

Tak jsme ty naše mrňata převážili po 4 týdnech na světě. No zjistili jsme že už nejde říkat drobečci. Atakují váhu 4 kg.
Začali jsme příkrmovat, dostávají 3 x denně příkrm. Bobíky, kašičku z granulek, krupičnou kaši, můžou se potom utlouct. Vůbec neměli problém přejít z kojení na příkrmy, byla to pro ně přirozenost sama. Takže jak na tom po 4 týdnech jsme jednotlivě:

Nejvíce má Artík, váží 4,0 kg,
následuje Ali, ten váží 3,730 kg.
Z holek momentálně nejvíce váží Andynka, má 3,670 kg,
další váhově je Angela, má 3.530 kg
a poslední, ale ne vždy, je naše blondýnka Ameli, váží 3,510 kg.

Takže tolik statistika po 4 týdnech. Přejeme všem krásný víkend. AHOOOJ


Tak už jsou nám 4 týdny

Přidáno 21.dubna 2017 ve 22:08

Dnes máme čtyřtýdenní mrňata. Drobečci už to zdaleka nejsou ;-)
Obsadili nám celou kuchyni, a jak je patrné i z fotek, už i ta jim začíná být malá. Snad už se konečně umoudří počasí a bude tepleji, abychom je mohli aspoň přes den vypustit ven. Dělají si v kuchyni docela boro, hledají si místa, kam by si zalezli. Police na drobnosti vedle bedny je optimální. Tak se o lukrativní místa přetahovali, až celou polici shodili. Rošťáci. Nakonec jsme ji museli přivázat :-)

Perou se, škádlí se, nastavují si postavení ve smečce. Mamina si s nima začíná hrát a zároveň je vychovávat. Už si je tak trochu rovná do latě. Nejradši by si je už vytáhla ven a tam si je opatrovala. Ta kuchyně už jim moc dlouho stačit nebude.

Co se týká povahy, nejdominantnější je Artík, ten se prosazuje zatím nejvíc, snaží se všechny spacifikovat. Inu je to chlap, vůdce smečky. Ali je mírnější, ale taky si nedá nic líbit, taky chlap ;-) Oba se napucnou, odvalí a odpočívají. Už jen chybí noviny a televize;-))) Taky si rádi pohrajou, mazlení se jim taky líbí, ale to jídlo a odpočinek mají nejradši.
Co se týká holek, Angela je pěkná dračice, stále všechny provokuje ke hře, i s Artem se už několikrát poprali. Je asi nejživější, nejdravější, ráda si hraje, přetahuje se, škádlí se, ale ráda se i mazlí. Ameli je mazlíček, je hodně povahově podobná mamině, no jako jediná i barvou;-) Má hravou povahu, ale prosadit se taky umí. Spíš se snaží ustoupit, než se za každou cenu poprat. No a Andy, to je takovej malej nenápadnej dráček. Taky se umí prosadit, taky si moc nenechá líbit. První je u krmení, začíná být docela průbojná. Nenápadně průbojná ;-)

Pokud se konečně umoudří počasí, tak přes víkend se štěňata poprvé podívají ven, už to potřebujou jako sůl ;-) Pokud se to zadaří, budou zase nové fotečky a spousta nových zážitků;-) 
Zatím všem AHOOOJ, krásný víkend přeje smečka z Opárenských hvozdů.

Další fotky

Velikonoční svátky u naší smečky

Přidáno 18.dubna 2017 ve 22:00

Tak máme velikonoce a velké volno za sebou. Ve smečce z Opárenských hvozdů to znamelo docela perné 4 dny.
Za čtyři sváteční dny jsme měli 6 návštěv, přijeli se na drobečky podívat Moravčíkovi (ART), Dytrychovi (AMELI), Liškovi (ALI) a Vavruškovi (ANDY). Bohužel poslední pánečci to mají daleko a nevyšlo jim to. Na Štěňule se přijeli podívat i Pivoňkovi (majitelé našeho taťuldy Arnieho). Všichni byli nadšení a pánečci už už chtěli drobečky odvážet. Nedali jsme je ;-) Podařilo se je ještě ubránit;-) 

Štěňata už plně vidí, slyší, čichají, hrají si, škádlí se, no prostě je jich plná kuchyně. Ano kuchyně, protože bedna v kuchyni už jim nestačila, takže jsme rezignovali a přenechali jim na hraní a spaní celou kuchyni. Jediná škoda je, že se zrovna v těchnto dnech tak příšerně ochladilo, protože už by chtěli ven. Bohužel venku je nula i přes den a to by nám drobečkové asi nastydli.

Začali jsme je pravidelně 3x denně přikrmovat, bobíky, kašičku z granulek, krupičnou kaši, apod. Hrozně rychle si zvykli a teď už čekají co dostanou za příkrm. Mamina Ambruška se vždy těší, že dolíže misky po mrňatech, bohužel už toho po nich moc nezbyde. Snědí vše co dotanou. Taky pěkně rostou. Už mají 3 kg.

Takže tolik zprávičky z velikonoc, všechny zdravíme, AHOOOOOJ.

Další fotky

Jak jsme začali přikrmovat

Přidáno 15.dubna 2017 v 18:00

Takže padl třetí týden a prckové dostali poprvé něco jiného než maminčino mléko. Dostali Bobíka.
Mysleli jsme jak je budeme muset učit lízat a nakonec učení ani nebylo třeba. Pochopili okamžitě, co mají dělat.

A ptáte se jestli jim to chutnalo? No myslím, že to je patrné i z fotek v galerii. No prostě jsme měli 5 krásných běloušů, teda aspoň co se hlavy týče. Měli bobíka až za ušima. Ale chutnalo jim. Olizovali se navzájem ještě dlouho potom. Jak je vidět na Ameli na jedné z fotek, mít větší jazyk, vzala to olíznutí i s ušima. Evidentně dobrota. Byla to zábava sledovat jak přičichli k něčemu novému a jak jim to zachutnalo. No bobík je bobík. Toho budou evidentně zbožňovat.

No a po napucnutí se odvalili a usnuli, zlatíčka. Měli plné bříško a byli spokojení ;-)

Dneska byla další návštěva budoucích páníčků, přijeli se podívat Dytrychovi, alias AMELINKOVI ;-) Byli nadšení, Ameli se krásně předvedla, blondýnka naše.

Tak zase příště, AHOOOJ. Krásný zbytek Velikonoc.  

Další fotky

Tak smečce už jsou 3 týdny - novinky

Přidáno 14.dubna 2017 ve 23:30

Takže co nového?
Prckové dostali košík s plyšákama. No to bylo haló. Hned se o ně přetahovali. Angela to vyřešila nejlépe, uložila se k plyšákům do košíku a tím získala nad všema kontrolu. Ostatní drobečci jí z koše nemohli dostat ;-)

Co dále? Štěňata si uvědomují všechny smysli, slyší, vidí, čichají, reagují na všechny podněty. Jsou lochtivý, nejradši mají, když je lochtáme na bříšku. Začínají si hrát spolu navzájem, přetahují se, válejí se po sobě, perou se, pouštějí na sebe hrůzu, štěkají na sebe a provokují se ke hře. Nejživější je asi zatím Angela, první začne všechny provokovat ke hraní, se všemi řádí a když ostatní odpadnou, tak stále ještě provokuje, aby si měla s kým hrát. Je to taková provokatérka. Artík a Ali jsou kluci, ty mají zatím nejradši svůj klídek, napucnout, odvalit se a odpočívat. Ale pokud se rozparádí, i oni umí pořádně řádit. Artík zatím jako největší z drobků všechny hlídá a pouští hrůzu. Štěká na všechny strany aby o sobě dal vědět. Nejklidnější se zatím jeví Andy, ale i ona se umí ozvat pokud se jí něco nelíbí nebo pokud chce na sebe upozornit. No prostě to s nima začíná být opravdu veselé :-)

Začali jsme je zkoušet na záchod. Vypadá to, že to pochopili, už se snaží jít na travičku. Ovšem nejhorší je, že časem si ze záchoda udělali místo na spaní. Asi už se těší do přírody ven;-) Nejvíce se umělá travička líbí Artíkovi, ten si jí hned obsadil na spaní a málokdy z ní sleze ;-) Naopak Angele se na travičce vůbec nelíbilo, postavila se tam, ani se nehnula a jen křičela dokud jsme jí nesundali. To byla švanda.

14.4. jsme měli první návštěvu budoucích páníčků, přijeli se podívat Moravčíkovi, alias ARTÍKOVI. Byli ze štěňátek nadšení a už se nemůžou dočkat, až si pro Artíka přijedou. Přes velikonoce čekáme i další návštěvy.

Takže tolik ke štěňátkům, třítýdeňátkům. Zase dáme info při další příležitosti. Zatím AHOOOOOJ.
Krásné Velikonoční svátky přeje smečka z Opárenských hvozdů.

 

Další fotky

Štěňátkům jsou 3 týdny - jak rostou?

Přidáno 14.dubna 2017 ve 23:00

Tak drobečkům už jsou 3 týdny.
Všichni už mají přes 2,5 kg, rostou krásně. Mrkněte na graf.

Nejvíc má stále Artík - 2,87 kg
druhý je další kluk Ali - 2,715 kg
třetí je rvní dáma, plavanda Ameli - 2,64 kg
čtvrtá je Angeli - 2,615 kg
a tentokrát nejmenší je Andy - 2,605 kg.


17 dní smečky z Opárenských hvozdů

Přidáno 9.dubna 2017 ve 22:40

Tak máme 17 dní od posílení naší smečky o 5 nových členů. Co nového? Spousta věcí.

Takže drobínci už nejsou žádní drobci, jeden každý už má přes 2 kg. Je přiložen graf, jak nám drobečci rostou.
Včera proběhlo odčervování sirupem, to Vám byla švanda. Artíkovi to tak chutnalo, že se olizoval ještě 10 minut potom. No a Andynka zase naopak, té to vůbec nechutnalo, prskala ještě notnou chvíli potom. Ostatní to vzali celkem v pohodě.
Štěňata už vidí, slyší, reagují na podněty. Běhají, spíš se krásně batolí.
Začínají si spolu hrát, koušou se do uší, provokují se ke hraní. Lezou po sobě, milují kontakt jeden s druhým, třetím, čtvrtým i pátým. Nejšťástnější jsou, když se zmáčknou do jednoho chumlu. To pak spinkají a spokojeně vrní.
Ameli se s oblibou stáčí při spaní do klubíčka, to má asi po mamině. Chce se neustále z někým mazlit, nejlépe se uklidní když má s někým kontakt, je jedno zda psím či člověčím členem smečky.
Andynka zase naopak, ta se ráda rozvalí na záda jako brouček. Taky ráda vyhledává lidský kontakt a mazlení.
Artík i Ali jsou kluci, což hovoří za vše. Napucnou se, odvalí se a spokojeně vrní. Taky se rádi mazlí.
No a Angela je taková živější potvůrka. Hodně se prosazuje, je všude první, je jí všude plno. Ale mazlení má taky moc ráda, to se i ona krásně sklidní a uvolní.

Takže tolik novinky za posledních pár dní, ve fotogalerii jsou přidány zase nové fotečky s našimi drobečky, 17 dní naší smečky. Krásný nadcházející týden přeje smečka z Opárenských hvozdů ;-) AHOOOJ Všem :-)


Nové fotky naší Hovawartí smečky

Přidáno 6.dubna 2017 ve 23:59

Tak jsme trochu experimentovali. Snažili jsme se nafotit drobečky portrétově. Ale foťte živé stříbro ;-)
Nafotili jsme toho hodně abychom ty nejlepší fotečky vybrali a dali ke zhlédnutí. Výsledek je ve dvou galeriích, Představení štěňátek - Vrh A a Portrétování našich drobečků a maminy. Tak snad se budou líbit.

Jinak naši drobečkové už skoro nejsou drobečkové. Atakují váhu skoro na 2 kilogramech. Daří se jim skvěle, mamina se o ně hezky stará, no zatím pohoda.
Štěňule začínají vnímat, už vidí, začínají slyšet zvuky. Reagují na podněty z okolí. Staví se na nohy, běhají po bedně, stále se snaží někam utéct. Hlavně z váhy při vážení. No prostě paráda.

Takže pro dnešek asi všechny novinky ze smečky z Opárenských hvozdů. Všem příznivcům AHOOOOOJ.

Další fotky

Tak už nám je 12 dní

Přidáno 4.dubna 2017 ve 22:50

Velká novina - i poslední fenečka (žlutý obojek) má své páníčky, kteří jí vybrali krásné jméno Angela. Dnes jsme si potvrdili zájem.
Tímto mají všechna štěňata z vrhu A své nové pánačky. 

Štěňátkům je 12 dní, začínají se stavět na nožičky a chodit po bedně. Snaží se štěkat, když se jim něco nelíbí nebo něco potřebují. Přivolávají tak maminu.
Začínají se jim otvírat očička, reagují už třeba na blesk foťáku. Plavanda Ameli se hrozně ráda mazlí, vždycky se v náručí uklidní a utiší.

Všech pět drobečků už přeskočilo váhu 1,5 kg. Je vidět, že se jim daří skvěle, rostou před očima;-) Mamina se o ně stará zodpovědně:-)

Níže je několik dalších foteček ze života smečky z Opárenských hvozdů;-)

Další fotky

Žádný apríl - už je prckům 10 dnů

Přidáno 2.dubna 2017 ve 12:00

Tak naší droboti už je 10 dnů. To není žádný aprílový žertík, ale čístá pravda.
Začíná jich být všude plno. Mají přes 1 kg, začínají se jim otevírat očička, začínají štěkat, když něco potřebují nebo ze spaní, když se jím něco zdá. Staví se na nožky a snaží se chodit, no prostě zábava. 
Abyste z toho taky něco měli, přidávám i pár nových fotek ve fotogalerii.

Mamina si je zvládá úplně v pohodě, nás k tomu zatím nepotřebuje. Postrká je čumákem na krmení, nakrmí si je, pak si je očistí a nechá spinkat ;-) A tak celý dny, prostě zatím pohoda.

Takže tolik aprílových novinek z naší smečky a zatím AHOOOOJ ;-)

Další fotky

Přírůstky po týdnu - vrh A

Přidáno 31.března 2017 v 19:00

Tak jsme dnes, 31.3.2017, po týdnu, co máme drobečky na světě provedli převážení.
No jsou to už pěkný kusani. Svojí porodní váhu všech 5 štěňat více jak zdvojnásobilo. Je vidět že prospívají a mají se k světu.

Níže je možno nakouknout do grafu přírůstků jednotliových štěňatek - třídění dle barvy obojků. 

Takže k týdennímu výročí je aktuální stav následující:
AMELI váží 1,114 kg,
ART má 1,231 kg,
Žlutá (zatím beze jména) váží 1,150 kg,
ALI má 1,187 kg,
ANDY váží 1,093 kg

Jak je vidět, štěňátka prospívají a rostou jako z vody;-))) 


Dalších pár fotek našich štěňátek

Přidáno 30.března 2017 ve 22:30

Tak teď po trochu delší době přidáváme další fotky našich drobečků, co nám rostou před očima jak z vody ;-)
Štěňátkům se daří skvěle, rychle rostou - už mají cca. dvojnásobek porodní váhy.

Mají se k světu, už se dostanou bez problémů přesně tam, kam potřebují bez jakékoli pomoci. Začínají zjišťovat na co jsou ty jejich nožičky, už se na ně snaží stavět. No prostě dělají neuvěřitelné pokroky. Mamina je zvládá uplně v pohodě. Své role se zhostila jako zkušená matka. Všichni jsou v pořádku, bez problémů.

Mrkněte na nové fotečky, ať neztratíte přehled.

Zítra bude velké převážení. Dáme informace o tom, jak prckové po týdnu na světě dopadly.

Další fotky

Štěňátka nám pěkně přibírají - 4. den

Přidáno 27.března 2017 ve 20:16

Tak pucíci nám pěkně přibývají, váží už v průměru 750 g. Denní přírůstky cca. 100 g. Začínají pěkně putovat po porodní bedně. Stále se někam snaží schovávat, no prostě sranda. Mamina je z toho trochu nervozní, ta by je zase stále chtěla mít u sebe v jednom chumlu. Sledujeme je raději než televizi ;-)
Štěňátkům se už začínají uvolňovat ouška, při kojení si začínají mrskat ocásky. Někteří už se i snaží postavit na nožičky, ale je to zatím krásně neohrabané.

Ambruška se už srovnává s rolí maminy a začíná si sama dirigovat krmení, spánek a očistu potomků. A i svůj odpočinek mimo porodní bednu.

Už máme potvrzený zájem od pánečků 4 štěňátek. Oba kluci už mají svojí lidskou smečku a dvě slečny také. Ještě nemáme potvrzenou poslední, třetí fenku, černou se znaky.
Dali jsme jim možnost vybrat pro svá štěňatka i jméno, všichni to využili. Takže už máme Ameli, Arta, Aliho a Andy.

Připojujeme i několik dalších fotek naší smečky ;-)

Další fotky

Druhý den naší smečky - pár nových fotek

Přidáno 25.března 2017 ve 23:15

Tak nám štěňátka přibrala za první den v průměru 100 g na váze. Při té příležitosti jsme je pořádně v klidu zvážili. No v klidu, vrtěli se, kroutili se, kňourali, hledali maminu.
Ale nakonec se podařilo zvážit všechny:-) Rostou nám jako z vody;-)

Přidali jsme i pár dalších fotek z druhého dne;-)

Tři štěňátka už mají jméno a potvzené budoucí pánečky. Jména dostali už od nich:-)

Další fotky

Stránky jednotlivých štěňátek

Přidáno 25.března 2017 ve 21:00

V sekci "Štěňátka", záložka "Vrh A", vytváříme každému štěněti jeho vlastní stránku s podrobnostmi.

Nakoukněte ;-)


První fotky vrhu A - štěňátka a mamina

Přidáno 24.března 2017 ve 20:42

Přidali jsme první fotky Ambrušky a štěňátek po porodu.

Ambra i štěňátka se mají skvěle. Rychle se po porodu zotavují.

Další fotky

Vyšetření u pana doktora Petráše

Přidáno 14.března 2017 v 15:25

Tak jsme byli s naší Bambulkou ještě před porodem naposledy u pana doktora. Museli jsme ji ještě nechat přeočkovat.

Pan doktor Ambru prohlédl, zkontroloval. Řekl, že Ambruška vypadá dobře, že má optimální váhu a vše nasvědčuje tomu, že by mělo být vše v pořádku. Ambra už se nám začíná pěkně kulatět, šetří se, žádné skákání, hodně odpočívá. Takže skvělé pozitivní zprávy.
Porod očekáváme dle krytí někdy kolem víkendu 25.3. Jakmile bude cokoli nového, dáme sem informace.

Držte Ambrušce palce, ať je vše v pořádku a bez problémů.


Malá štěňátka - první pohyby

Přidáno 4.března 2017 v 15:03

Máme rodostnou novinu.

Dneska jsme hladili naší Bambulku a nahmatali jsme první pohyby štěňátek. Už se začínají pěkně hýbat, drobečkové.
Budoucí mamina se má fajně, je mazlivá, stále jí musí někdo hladit. Už se nám začíná pěkně kulatět.
Ambruška je v pohodě, prostě si to užívá.


Pořadník na štěňátka z vrhu

Přidáno 20.února 2017 ve 12:00

Začali jsme přijímat, zatím nezávazně, rezervace štěňátek z našeho A vrhu.
Už se nám ozvalo 5 potenciálních pánečků, začali jsme si dělat pořadník požadavků. Měli jsme tu i pánečky na návštěvě.

Pokud byste měli zájem o naše štěňátka, budeme rádi pokud nás kontaktujete. Můžeme si společně dohodnout i nezávaznou návštěvu na seznámení.


Mamina Ambruška po ultrazvuku

Přidáno 15.února 2017 v 19:00

No ultrazvuk naší Ambrušku hodně unavil. 
Po příjezdu zalehla a spala jako když ji do vody hodí.

Už sbírá síly na mrňátka. Musí se hold šetřit a sama si to uvědomuje nejlépe ;-) Jó, pudy jsou hold pudy. Příroda poručí.

Velká Gratulace naší budoucí mamince!


Máme potvrzenu březost z ultrazvuku

Přidáno 15.února 2017 v 15:45

Tak dneska byla panička s Ambruškou u pana doktora Petráše.
Velká novina, budeme mít štěňátka. Ultrazvuk to potvrdil. Dle pana doktora minimálně 4 až 5 štěňátek. Ale prej jich může být i více.

Takže jsme všichni šťastní, že to nakonec takhle dobře dopadlo. Hurááááááá !!!!


Proběhlo úspěšné krytí

Přidáno 22.ledna 2017 ve 20:01

Takže dneska, 22.1.2017, dozrál čas a konečně jsme byli u ženicha, Arnie Čerchovské hvozdy, na krytí. Ambruška si to trochu odkládala, takže jsme stále posouvali datum krytí. Vše dnes proběhlo dle očekávání a po cca. 1 hodině bylo hotovo. Máme ohromnou radost.
Děkujeme za pomoc Pavlovi Vápeníkovi, který nám moc pomohl. Hold zkušenosti odborníka se hodí vždy.

Ambruška by měla být budoucí maminkou, vše se povedlo, Arnie se pochlapil. 

Jakmile bude potvrzena březost, dáme zprávu na web. 


Tak nám Ambra začala hárat

Přidáno 3.ledna 2017 ve 20:01

3.1.2017 nám naše Bambulka začala hárat, oproti očekáváním o 1 měsíc a kousek později.
Již máme vybrány potenciální ženichy, tak snad nám ty štěňátka tentokrát vyjdou.
První ženich je Arnie Čerchovské hvozdy a druhý ženich je Loki od Červené skály. Uvidíme.